محل تبلیغات شما

برنابا یکی از حواریون عیسی مسیح نقل میکند ( مرقوم شده در انجیل برنابا) که از ایشان در مورد عداوت شیطان با انسان  پرسیدیم و ایشان چنین فرمودند :

چونكه خداوند آدم را از مشتی خاک آفريد  او را بيست و پنج هزار سال گذاشت بدون اينكه با او كار ديگري بكند.

شيطان كه برای فرشتگان بمنزله ي كاهن و رئيس بود و  ادراکی عظیم داشت  پس دانست كه زود است که خدا از اين مشت خاك صد و چهل هزار پیامبر صاحب نشان را خواهد آفرید ؛همچنين رسول الله را،كه خداوند ، روح او را  شصت هزار سال پيش از هر چيز ديگر آفریده بود .

از اين رو شيطان به غضب شده و  ملائكه را اغوا نمود و گفت:ببينيد زود است که خداوند روزی از ما بخواهد كه برای این خاک  سجده كنيم .پس نيك انديشه كنيد در اينكه ما روحيم.بدرستي كه سزاوار نيست ما را كه اين كار را بكنيم

از اين رو بسیاری خداوند را ترك نمودند.اینجا بود که خداوند هنگامی كه فرشتگان همه جمع شده بودند فرمود هر كس مرا خداي گرفته،بايد بي درنگ بر اين خاك سجده كند.

پس  آنانكه خداي را دوست داشتند همگی سجده کردند اما شيطان و آنانكه بر طريقه ي او بودند گفتند:اي پروردگار! ما روحيم و از اين رو عادلانه  نيست اينكه اين گل را سجده كنيم.

چون شيطان اين بگفت هولناك و بدمنظر گرديد و پيروان او نيز زشت روي شدند زيرا خداي بسبب نافرماني ايشان زايل نمود آن زيبائي را كه ايشان را هنگام آفرینش بدان زيبا نموده بود.

پس چون فرشتگان پاك،سرهاي خود را بلند كردند ديدند وفور و قباحت هولناكي را كه شيطان بدان برگشته بود. پس پيروانش ترسان به روي هاي خود بر زمين افتادند.

آن وقت شيطان گفت:اي پروردگار!بدرستي كه تو مرا از روي ستم زشت روي گردانيدي؛ليكن من به اين راضيم؛زيرا میخواهم باطل سازم هر آنچه را تو كرده اي

شيطان هاي ديگر گفتند:او را پروردگار مخوان؛زيرا خود توئي پروردگار !!

آن وقت خداي به پيروان شيطان فرمود:توبه كنيد و اعتراف نمائيد به اينكه منم خداي آفريننده ي شما

جواب دادند:بدرستي كه ما از سجده کردن برای تو توبه میكنيم ، زيرا تو نا دادگري ليكن شيطان دادگر و وارسته است و او پروردگار ماست.

آن وقت خداوند فرمود:دور شويد از من اي لعنت شدگان!زيرا نيست نزد من رحمتي براي شما.

شيطان در اثناي برگشتن خود،بر آن مشت خاك خدو انداخت پس جبرئيل آن آب دهان را با قدري از خاك اطرافش را برداشت و بدین سبب براي انسان جای نافي در شكمش ایجاد شد .

فلاسک چای عموی مرحوم

چنگیز مغول و چوپان

کلبی کچل و خروسها

كه ,شيطان ,خداوند ,پروردگار ,خداي ,سجده ,از اين ,را كه ,بدرستي كه ,اين رو ,آن وقت

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مرکز آموزش علمی-کاربردی الوان ثابت املاک موج امیران09113121196و01227286202